/Gong Hyo Jin dan Kim Nam Gil tepati ramalan menang Daesang di KBS & SBS Drama Awards 2019. Jom semak senarai penuh pemenang!

Gong Hyo Jin dan Kim Nam Gil tepati ramalan menang Daesang di KBS & SBS Drama Awards 2019. Jom semak senarai penuh pemenang!

Seperti kebiasaan tanggal 31 Disember setiap tahun, dua majlis anugerah paling berprestij ini akan berlangsung serentak. . KBS Drama Awards 2019 telah dihoskan oleh Shin Hye Sun dan Jun Hyun Moo. Manakala SBS Drama Awards 2019 pula dihoskan oleh Jang Nara, dan Shin Dong Yup.

Seperti yang dijangka, Gong Hyo Jin menepati ramalan sebagai pemenang Daesang di KBS Drama Awards 2019 menerusi drama “When The Camelia Blooms.” Tidak salah percaturan Gong Hyo Jin yang begitu memilih karya yang terbaik untuk dirinya kembali semula ke dunia drama dalam tempoh 3 tahun. Aktres ini mula debut pada 1999 dengan membintangi sebuah filem.

Nampaknya watak Kim Hae Il membawa tuah kepada Kim Nam Gil yang telah memenangi Daesang pertamanya menerusi drama “The Fiery Priest” di SBS Drama Awards 2019.   Jadi, tidak sia-sia Kim Nam Gil berdepan kecederaan semasa menjalani pengambaran drama tersebut apabila hasilnya sesuatu yang tidak ternilai. Kim Nam Gil juga mula debut pada tahun 1999 dengan drama KBS “School 1”

Ini membuktikan Gong Hyo Jin dan Kim Nam Gil pelakon yang hebat serta sentiasa memberikan yang terbaik. Malah kedua-dua drama “When The Camellia Blooms” (KBS) dan “The Fiery Priest” (SBS) sentiasa mendapat tontonan yang baik. Anugerah Daesang ini pula adalah yang pertama kali buat kedua-dua pelakon ini selepas 20 tahun berkecimpung dalam industri lakonan.

Apapun, Jom semak senarai penuh pemenang

KBS Drama Awards 2019

Daesang (Grand Prize): Gong Hyo Jin (“When the Camellia Blooms”)
Top Excellence Award (Male): Yoo Joon Sang (“Liver or Die”), Kang Ha Neul (“When the Camellia Blooms”)
Top Excellence Award (Female): Shin Hye Sun (“Angel’s Last Mission: Love”), Jo Yeo Jeong (“Woman of 9.9 Billion”)
Excellence Award for Miniseries (Female): Kim So Hyun (“The Tale of Nokdu”), Nana (“Justice”)
Excellence Award for Miniseries (Male): Jang Dong Yoon (“The Tale of Nokdu”), Choi Won Young (“Doctor Prisoner”)
Excellence Award for Mid-Length Drama (Female): Lee Jung Eun (“When the Camellia Blooms”), Lee Si Young (“Liver or Die”)
Excellence Award for Mid-Length Drama (Male): Kim Ji Suk (“When the Camellia Blooms”), Choi Siwon Super Junior (“My Fellow Citizens!”)
Best Couple Award: Jang Dong Yoon and Kim So Hyun (“The Tale of Nokdu”), Yoo Joon Sang and Shin Dong Mi (“Liver or Die”), Kang Ha Neul and Gong Hyo Jin (“When the Camellia Blooms”), Oh Jung Se and Yeom Hye Ran (“When the Camellia Blooms”), Jang Hyun Sung and Kim Jung Nan (“Doctor Prisoner”),  L / Kim Myung Soo INFINITE and Shin Hye Sun (“Angel’s Last Mission: Love”)
K-Drama Hallyu Star Award: L / Kim Myung Soo INFINITE (“Angel’s Last Mission: Love”),  Kim Sejeong GUGUDAN (“I Wanna Hear Your Song”)
Netizen Award: Kang Ha Neul (“When the Camellia Blooms”)
Excellence Award in Long Drama (Female): Kim So Yeon (“Mother of Mine”), Seol In Ah (“Beautiful Love, Wonderful Life”)
Excellence Award in Long Drama (Male): Ki Tae Young (“Mother of Mine”), Oh Min Suk (“Beautiful Love, Wonderful Life”)
Excellence in Daily Drama (Female): Lee Young Eun (“Home for Summer”), Cha Ye Ryun (“Gracious Revenge”)
Excellence in Daily Drama (Male): Kim Jin Woo (“Left-Handed Wife”), Seol Jung Hwan (“Down the Flower Path”)
Best Writer: Im Sang Choon (“When the Camellia Blooms”)
Best Supporting Actress in Miniseries: Kim Jung Nan (“Doctor Prisoner”), Ha Jae Sook (“Perfume”)
Best Supporting Actor in Miniseries: Kim Byung Chul (“Doctor Prisoner”), Jung Woong In (“Woman of 9.9 Billion”)
Best Supporting Actress in Mid-Length Drama: Shin Dong Mi (“Liver or Die”), Yeom Hye Ran (“When the Camellia Blooms”)
Best Supporting Actor in Mid-Length Drama: Oh Jung Se (“When the Camellia Blooms”)
Best Actress in One-Act Special: Lee Joo Young (“Jip Woo Jip Joo”), Cho Soo Min (“Birthday Letter”)
Best Actor in One-Act Special: Jung Dong Hwan (“That’s My Life”), Lee Do Hyun (“Scouting Report”)
Best New Actor: Kang Tae Oh (“The Tale of Nokdu”), L (“Angel’s Last Mission: Love”), Kim Jae Young (“Beautiful Love, Wonderful Life”)
Best New Actress: Kwon Nara (“Doctor Prisoner”), Son Dambi (“When the Camellia Blooms”)
Best Child Actress: Park Da Yeon (“The Tale of Nokdu”), Joo Ye Rim (“Mother of Mine”)
Best Child Actor: Kim Kang Hoon (“When the Camellia Blooms”)

SBS Drama Awards 2019

Daesang (Grand Prize): Kim Nam Gil (“The Fiery Priest”)
Producer Award: Jang Nara (“VIP”)
Top Excellence Award in Mid-Length Drama (Male): Jo Jung Suk (“Nokdu Flower”)
Top Excellence Award in Mid-Length Drama (Female): Honey Lee (“The Fiery Priest”)
Top Excellence Award in Mid-Length Drama (Female): Honey Lee (“The Fiery Priest”)
Top Excellence Award in Miniseries (Male): Lee Seung Gi (“Vagabond”)
Top Excellence Award in Miniseries (Female): Suzy (“Vagabond”)
Top Excellence Award in Long Drama (Male): Seo Do Young (“Gangnam Scandal”) and “Want a Taste?”)
Top Excellence Award in Long Drama (Female): Shim Yi Young (“Want a Taste?”)
Hallyu Contents Award: “Vagabond”
Excellence Award in Mid-Length Drama (Male): Kim Sung Kyun (“The Fiery Priest”)
Excellence Award in Mid-Length Drama (Female): Han Ye Ri (“Nokdu Flower”)
Excellence Award in Miniseries (Male): Lee Sang Yoon (“VIP”)
Excellence Award in Miniseries (Female): Lee Se Young (“Doctor John”)
Best Character Award (Male): Jung Moon Sung (“Haechi”)
Best Character Award (Female): Pyo Ye Jin (“VIP”)
Best Couple: Lee Seung Gi, Suzy (“Vagabond”)
Best Supporting Team: “The Fiery Priest”
Best Supporting Actor: Go Joon (“The Fiery Priest”)
Best Supporting Actress: Lee Chung Ah (“VIP”), Moon Jung Hee (“Vagabond”)
Child Actor Award: Yoon Chan Young (“Doctor John”)
Wayve Award: “The Fiery Priest”
Best New Actor: Eum Moon Suk (“The Fiery Priest”)
Best New Actress: Go Min Si (“Secret Boutique”), Geum Sae Rok (“The Fiery Priest”)

Tahniah buat semua pemenang!

Komentar

comments

loading...