/Berikut ialah pemenang Anugerah Drama Korea 2019 yang berlangsung tadi

Berikut ialah pemenang Anugerah Drama Korea 2019 yang berlangsung tadi

Anugerah Drama Korea 2019 (2019 Korea Drama Awards) yang berlangsung tadi menyaksikan beberapa nama baru diangkat sebagai pemenang buat pertama kali. Walaupun anugerah ini tidak seprestij Baeksang Art Awards dan Seoul Awards serta barisan pemenangnya selalu dipertikaikan, namun  anugerah ini biasanya dijadikan petunjuk bagi pihak produksi dalam menentukan kesinambungan populariti pelakon dan krew-krew drama tersebut di masa hadapan.  Calon yang terpilih berdasarkan drama yang dibintangi mereka dan disiarkan samada rangkaian utama (KBS, SBS, MBC) ataupun rangkaian kabel (tvN, JTBC, OCN, dan lain-lain).

Berikut adalah pemenang bagi setiap kategori bagi Anugerah Drama Korea 2019 (pemenang diwarnakan sebagai hitam) :

Grand Excellence Award (Daesang):

  • Yum Jung Ah (“SKY Castle”)
  • Choi Soo Jong (“My Only One“)
  • Kim Hae Sook (“Mother of Mine”)
  • Jo Jung Suk (“Nokdu Flower”)

Best Drama Award:

  • “Mother of Mine” (KBS)
  • “SKY Castle” (JTBC)
  • “The Fiery Priest” (SBS)
  • “Doctor Prisoner” (KBS)

Best Script Award:

  • Jo Jung Sun (“Mother of Mine”)
  • Yoo Hyun Mi (“SKY Castle”)
  • Park Jae Bum (“The Fiery Priest”)
  • Park Gye Ok (“Doctor Prisoner”)

Male Top Excellence Award:

  • Jung Kyung Ho (“When the Devil Calls Your Name“)
  • Park Shin Yang (“My Lawyer, Mr. Joe 2: Crime and Punishment“)
  • Lee Jung Jae (“Advisor”)
  • Kim Dong Wook (“Special Labor Inspector, Mr. Jo“)

Female Top Excellence Award:

  • Kim Ha Neul (“The Wind Blows“)
  • Im Soo Jung (“Search: WWW”)
  • Kim Min Jung (“My Fellow Citizens”)
  • Park Shin Hye (“Memories of the Alhambra”)

Male Excellence Award:

  • Lee Kyu Hyung (“Doctor John“)(*Tied)
  • Shin Sung Rok (“Perfume“)
  • Kang Ki Young (“Moments of 18”) (*Tied)
  • Lee Joon Hyuk (“Designated Survivor: 60 Days”)

Female Excellence Award:

  • Kim Ji Won (“Arthdal Chronicles”)
  • Lee Yoo Young (“My Fellow Citizens”)
  • Lee Se Young (“The Crowned Clown“)
  • Yoo In Na (“Touch Your Heart“)

Best New Actor Award:

  • Ahn Hyo Seop (“Abyss”)
  • Ong Seong Wu (“Moments of 18”)
  • Choi Sung Jae (“Liver or Die“)
  • Kim Myung Soo (INFINITE’s L) (“Angel’s Last Mission: Love”)

Best New Actress Award:

  • Na Hye Mi (“Home for Summer”)
  • Kim Ha Kyung (“Mother of Mine”)
  • Kwon Nara (“Doctor Prisoner”)
  • Shin Hyun Bin (“Confession”)

Best OST Award:

  • Lee Hae Ri (“Her Private Life”)
  • MAMAMOO (“Search: WWW”)
  • Taeyeon (“Hotel Del Luna”)
  • Ha Jin (“SKY Castle”)

Achievement Award 

Chung Dong-hwan

Hot Star China Award

Kim Seo-hyung (SKY Castle)

Star of the Year

Go Jun (‘Yoyeolsa Priest’), Shin Ye-eun (‘Psychometry’)

Popular Female Character Award

Kim Bora (‘SKY Castle’)

Popular Male Character Award

Ahn Chang-Hwan (‘The Blood Priest’)

 

Anugerah Drama Korea 2019 dihoskan oleh personaliti TV Jo Woo Jong dan announcer Gong Seo Young.

Sumber : Naver 1Naver 2

Komentar

comments

loading...